ВЕНЕСУЕЛА
 
Боліварианська Республіка Венесуела
República Bolivariana de Venezuela
 
Боліварська Республіка Венесуела (ісп. República Bolivariana de Venezuela, «мала Венеція») - країна на півночі Південної Америки на узбережжі Карибського моря, межує на сході з Ґайаною, на півдні - з Бразилією, на заході - з Колумбією.
До складу Венесуели входять також біля сорока островів, найбільший – острів Маргарита.
Площа — 912100 кв. км
Населення 23,242 млн чол.(2001).
Столиця — Каракас
Адміністратвгий поділ. У адмін. відношенні В. поділена на Федеральний округ, 20 штатів, 2 федеральні тер. і федеральні володіння (72 о-ви в Карибському м.).
Офіц. мова – іспанська.
Грошова одиниця – болівар.
Географія
Венесуела – країна гір, рівнин і лісів. Основні природні райони: гірська область Анд, западина Маракайбо, Льянос і Ґвіанське плоскогір'я. Гори Анди й озеро Маракайбо на північному-заході, рівнини в центрі, дельта річки Оріноко на сході, Гайанська височина на південному-сході.
Водоспад Ангель - найвищий у світі.
Політичний устрій
Глава держави й уряду - президент (Уго Чавес)
Політична система - федеративна демократична республіка
Населення
19753 тис. мешканців (1990)
метисів - 70%
білих (іспанців, португальців, італійців) - 20%
негрів - 9%
індіанців - 2%
Мови: іспанська (державна), індіанські мови (2%)
Історія
Існує версія, що назву країні дав італійський картограф Амеріґо Веспуччі, який 1499 року відвідав ці місця у складі експедиції Алонсо де Охеди. Мандрівники побачили оселі місцевого населення, встановлені на палях над водою.Це нагадало їм європейську Венецію, внаслідок чого виникла назва "Венесуела"(Venezuela), тобто "Мала Венеція".
Незалежність від Іспанії отримано 1830 року після повстання, очолюваного Симоном Боліваром.
Після тривалого періоду диктатур 1961 року було прийнято нову конституцію.
Економіка
Венесуела – аграрно-промислова країна з розвинутою нафтодобувною промисловістю. Основні галузі промисловості: нафтова, залізорудна, конструкційних матеріалів, харчова, текстильна, сталеливарна, алюмінієва, моторобудівна. Осн. тр-т: автомобільний (протяжність автомобільних доріг бл. 100 тис. км.), морський, планується розвиток залізн. тр-ту. Майже 90% всіх перевезень пасажирів і вантажу здійснюються автомобільним транспортом. Єдина в країні залізниця протяжністю 336 км з'єднує Баркісімето і Пуерто-Кабельо. Однак уряд планує довести протяжність залізниць до 1200 км, спорудивши лінії між Пуерто-Кабельо і Каракасом. Гол. порти: Ла-Саліна, Пуерто-Кабельо, Маракайбо, Амуай, Пунта-Кардон. Повітряні перевезення здійснюють 6 внутрішніх авіаліній, провідне місце серед яких займають компанії «Авенса» і «Аеропосталь».
За даними [Index of Economic Freedom, The Heritage Foundation, U.S.A., 2001]: ВВП – $ 81 млрд. Темп зростання ВВП – (-0,7)%. ВВП на душу населення – $3499. Прямі закордонні інвестиції – $ 1,1 млрд. Імпорт (машини і транспортне обладнання, запчастини, хімічні продукти і продовольство) – $ 19,3 млрд (г.ч.США – 53,4%; Сауд. Аравія – 7,0%; Японія – 5,3%; Колумбія – 5,3%; Італія – 5,1%). Експорт (г.ч. нафта і нафтопродукти – бл. 90%, а також алюміній і залізняк)– $ 25 млрд (г.ч. США – 56,7%; Колумбія – 5,7%; Бразилія – 4,5%; Німеччина – 1,6%; Японія – 1,4%).
Венесуела повністю забезпечує себе нафтою і природним газом; вона має також в своєму розпорядженні великі запаси кам'яного вугілля і гідроенергетичні ресурси. У 1990-х рр. потреби Венесуели в енергії на 91% задовольнялися за рахунок нафти і природного газу і на 8% - за рахунок ГЕС. Сумарна потужність електростанцій становила майже 18,8 млн кВт, з яких 43% припадає на ТЕС і 57% - на ГЕС.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 3 серпня 2009 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2009 р.р.