ПОРТУГАЛІЯ

 

Офіційна назва - Португальська Республіка Португалія Republica Portuguesa 
Географічне положення - країна розташована на південному заході Європи, на Піренейському півострові; включає Азорські острови та архіпелаг Мадейра в Атлантичному океані. Португалія - найзахідніша держава Європи. Межує лише з Іспанією. На заході і півдні омивається Атлантичним океаном.
Рельєф: гори на півночі, на півдні рівнини; ріки Дуеро, Тахо, Саду, Гвадіана;
Острови Мадейра та Азорські - автономні регіони країни. Відстань від континентальної частини країни до Азорських островів - 1500 км, до Мадейри - 650 км. Залежна заморська територія - Макао в Східній Азії неподалік Гонконгу, 20 грудня 1999 року офіційно повернута Китаю, але протягом 50 років зберігатиме статус особливого регіону з власним урядом, законодавством та економікою.
Площа країни - 92 тис. кв. км, з них 3,4 тис. кв. км займають острови.
Столиця - Лісабон (Lisboa) - 2,04 млн. жителів (1992 р.).
Великі міста - Порту, Амадора, Коїмбра, Брага, Сетубал, Евора, Фаро.
Історія
В 1928-68 в Португалії була військова диктатура під керівництвом Антоніо де Олівера Салазара. Її африканські колонії стали незалежними в 1975, у 1976 була прийнята нова конституція, що забезпечувала поворот до громадянського правління. Нова конституції була прийнята в 1982, у ній обмежуються права президента. У 1986 Маріо Суареш був обраний першим за 60 років цивільним президентом. У той же році Португалія приєдналася до Європейського співтовариства.
Політика
Політична система - демократична республіка
Членство в міжнародних організаціях - Португалія є членом ООН, СОТ, МВФ, ВОЗ, НАТО, ЄС, Організації економічного співробітництва і розвитку.
Економіка
Грошова одиниця - євро. (До 2002 року - португальський ескудо).
Експорт: вино, маслинова олія, смола, сардини, текстиль, кераміка, деревна пульпа;
Адміністративний устрій
2 автономні області: Азорські острови та Архіпелаг Мадейра; 22 округи (distrito), які поділяються на райони (concelho), а ті в свою чергу - на парафії (freguesia).
Райони Лісабона і Порту поділяються на квартали (bairro), квартали - на парафії. Крім того, континентальна Португалія поділяється на 11 історичних провінцій.
Демографія
Чисельність населення
1999 - 9920 тис.
Культура
Офіційна мова - португальська і мірандес.
Релігія
Католики (97%), Протестанти (1%).
Інше
Система мір і ваги - метрична (метри і кілограми).
Національне свято - 10 червня - День Португалії (1580 р.)
Національний прапор - дві вертикальні смуги: зеленого (з боку кріплення на 2/5 ширини) і червоного (3/5 ширини) кольору із зображенням герба Португалії, що розташований на роздільній лінії.
Герб - срібний щит, на якому хрестом розміщені п'ять блакитних щитів з п'ятьма срібними кулями в кожному, обрамлений червоною смугою з сімома золотими трибаштовими замками. Щит увінчаний короною, по бокам - оливкова і дубова зелені гілки, перв'язані пурпурною стрічкою.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія
 
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 10 липня 2008 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2008 р.р.