Роман — цар Болгар╕╖ з 977 до 997 року, з 991 року й до смерт╕ 997 року перебував у В╕зант╕йському полон╕, однак на батьк╕вщин╕ продовжував вважатись вважатись болгарським царем. Молодший син царя Петра I й цариц╕ ╤рини. Останн╕й цар з династ╕╖ хана Крума.
З 971 до 977 року Роман разом з╕ сво╖м старшим братом, болгарським царем Борисом II перебував у в╕зант╕йському полон╕. У цей час Роман був кастрований через бажання ╕мператора Иоанна Цим╕сх╕я не допустити продовження династ╕╖ болгарських цар╕в. 977 року братам удалось втекти, однак на кордон╕ з Болгар╕╓ю його брат Борис був прийнятий за в╕зант╕йського вельможу та вбитий. Роман був визнаний ком╕топулами як цар ╕ мав цей титул до сво╓╖ смерт╕. Формально Саму╖л був при цар╕ Роман╕ во╓начальником, але насправд╕ вся реальна влада належала Саму╖лу, а цар Роман займався т╕льки духовним життям.
╤нод╕ Роман брав участь у в╕йськових операц╕ях Болгар╕╖. 991 року, п╕д час одн╕╓╖ з битв з в╕йськами Василя II Болгароб╕йц╕, Роман був узятий в полон, де й перебував до сво╓╖ смерт╕ 997 року. Вся повнота влади перейшла до Саму╖ла. Але п╕д час перебування Романа в полон╕ Саму╖л продовжував вважати Петра царем Болгар╕╖ й не претендував на царський титул.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2015