Прес╕ан II (болг. Пресиян II) — цар Зах╕дного Болгарського царства упродовж короткого пер╕оду 1018 року. В╕н, ╕мов╕рно, народився 996 чи 997 року й помер у вигнанн╕ 1060 чи 1061 року. Прес╕ан II був ╓диним ╕ законним претендентом на престол 1018 року ╕ стояв на чол╕ спротиву в╕зант╕йському завоюванню, але в╕н правив надто короткий час ╕ тому часто не включа╓ться до списку болгарських цар╕в.
Прес╕ан II був старшим сином царя ╤вана Владислава ╕ його дружини Мар╕╖. У лютому 1018 року ╤ван Владислав загинув п╕д час облоги Дурреса, а ╕мператор Васил╕й II вторгся до Болгар╕╖. Б╕льша частина знат╕, включаючи царицю Мар╕ю та патр╕арха, здались йому. Хоча столиця, Охр╕д, також була взята, частина знат╕ та в╕йська об'╓днались навколо Прес╕ана II як законного спадко╓мця батька. Прес╕ан ╕ його брати Арон ╕ Алус╕ан тривало й запекло опирались в╕зант╕йському вторгненню поблизу гори Томор в сучасн╕й Албан╕╖ 1018 року. В решт╕ решт Прес╕ан ╕ його брати були змушен╕ здатись та були в╕дправлен╕ до в╕зант╕йського двору в Константинополь. Прес╕ан отримав там високий чин маг╕стра, так само як ╕ попередн╕й болгарський цар, скинутий в╕зант╕йцями, Борис II.
У 1020-их роках Прес╕ан взяв участь у змов╕, орган╕зован╕й братом його сестри, Романом Куркуасом, з метою усунення ╕мператора Костянтина VIII. Був в╕дправлений у заслання й повернувся з не╖ п╕сля воцар╕ння Романа III 1029 року, п╕сля чого знову був звинувачений у змов╕, тепер вже разом з╕ сво╓ю мат╕р'ю. Цього разу Прес╕ан планував одружитись ╕з Теодорою, дочкою Костянтина VIII, ╕ захопити трон. П╕сля розкриття змови Прес╕ан був засл╕плений ╕ пострижений в ченц╕ 1030 року. Його подальша доля нев╕дома, проте у Михайл╕вцях у Словаччин╕ (того часу частина Угорщини) ╓ могильний кам╕нь з написом «Князь Прес╕ан», що показу╓, що в╕н м╕г потрапити до Угорщини й там померти 1060 чи 1061 року.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2015