Михайло Шишман (болг. Михаил Шишман, Михаил Шишман Асен) (? — 31 липня 1330) — болгарський цар у 13231330 роках. Традиц╕йно ймену╓ться як Михайло Шишман (саме п╕д цим ╕менем в╕н був в╕домий до сходження на престол), однак царював п╕д ╕менем Михайло Асень. Р╕дше ймену╓ться як Михайло III, Михайло III Асень, Михайло III Шишман Асень. Засновник династ╕╖ Шишман╕в — останньо╖ династ╕╖ цар╕в Другого Болгарського царства. Син В╕д╕нського деспота Шишмана в╕д його першого шлюбу. З 1308 — сп╕вправитель В╕д╕нського княз╕вства. По смерт╕ батька (м╕ж 1308 та 1313) став одноос╕бним правителем В╕д╕нського княз╕вства. П╕сля того, як 1322 року цар Георг╕й II Тертер помер, не залишивши спадко╓мця, був 1323 року обраний болгарським царем. П╕д час вступу на престол прийняв ╕м'я Асень, щоб п╕дкреслити спадков╕сть з Асенями, як це робили багато болгарських цар╕в, як╕ царювали п╕сля Асен╕в.
В╕йна з В╕зант╕╓ю
Михайло Шишман з╕йшов на престол у розпал в╕йни з В╕зант╕╓ю. ╤мператор Андрон╕к III Палеолог окупував п╕вн╕чно-сх╕дну Фрак╕ю та зайняв низку важливих м╕ст: Созополь, Ахтополь та ╕нш╕. Одночасно з цим Войс╕л, брат колишнього царя См╕льця, вторгся до Кринського княз╕вства (колись було волод╕нням його роду) та зайняв його столицю, м╕сто Копсис.
Михайло Шишман рушив в╕йська назустр╕ч Андрон╕ку III, який безусп╕шно тримав в облоз╕ Ф╕л╕пополь. Не отримавши допомоги в╕д Войс╕ла, Андрон╕к III вир╕шив в╕дступити. Однак невдовз╕ Андрон╕ку III все ж удалось взяти Пловд╕в без бою. Дал╕ Михайло Шишман р╕к воював з Войс╕лом, який отримував допомогу в╕д В╕зант╕╖. 1324 року Войс╕л був переможений ╕ територ╕я Кринського княз╕вства повернулась п╕д контроль Болгар╕╖. Пот╕м Михайло Асень напав на В╕зант╕ю. ╤мператор не наважився продовжувати в╕йну й вир╕шив укласти мир. Мир було скр╕плено одруженням Михайла Шишмана та Феодори, сестри ╕мператора Андрон╕ка III ╕ вдови царя Феодора Святослава. Для цього Михайлу Шишману довелось розлучитись з╕ сво╓ю дружиною Анною Недою та в╕дправити ╖╖ та ╖хнього сп╕льного сина ╤вана Стефана (свого сп╕вправителя) до монастиря.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2015