Іван Стефан (болг. Иван Стефан), (1300/1301 — 1343?) — цар Болгарії у 13301331 роках.
Походження
Іван Стефан був старшим сином царя Болгарії Михайла Шишмана та його першої дружини Анни Неди. З батьківського боку вів своє походження від куманського роду Шишмановичів. З материнської лінії приходився онуком королю Сербії Стефану Урошу II та його третій дружині Анні Тертер, уродженій болгарській царівні.
Життєпис
Точна дата народження Івана Стефана невідома. Знано, що у 1323 році його батько Михайло Шишман проголосив Івана Стефана соправителем. Та наступного року Михайло розлучився із його матір'ю через те, що був змушений укласти мир із Візантією і в знак закріплення дружніх відносин одружитися із візантійською принцесою. Синів же і колишню дружину він відправив до монастиря. Через сім років Михайло Шишман загинув на полі битви. Стефан Урош III, дядько Івана Стефана та брат Анни Неди, спробував приєднати болгарські території до своєї держави, але наштовхнувся на опір місцевого населення. Через це він був змушений допомогти здобути трон своєму небожу. Івана Стефана було проголошено правителем Болгарії.
Візантійський імператор Андронік III Палеолог, в свою чергу, став намагатися повернути болгарський престол власній сестрі, удовиці Михайла Шишмана, Феодорі та її дітям. Він почав війну із Болгарією, в результаті якої Іван Стефан змушений був втікати до Сербії. Болгарським царем став його кузен Іван Александр. Після того як Сербія уклала мир із Іваном Александром, Іван Стефан з матір'ю переселилися до Дубровника.
Помер він, вірогідно, у Неаполі 1343 року.
Інформація з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2015