Желю Мітев Желев (* 3 березня 1935, Веселинове, Болгарія) — болгарський філософ та політик, перший демократично обраний президент Болгарії.
Біографія
Желю Желев народився 3 березня 1935 р. в селі Веселиново, Шуменської області. Мае трьох братів: Йордан, Хрісто и Стоян. Желю Желев здобув середню освіту у Другій чоловічій гімназії міста Шумен, після цього вивчав філософію в Софійському університеті у 1958 р.
У 1967 році закінчив працювати над книгою «Фашизм», але вона була надрукована тільки через 15 років у 1982, тиражем у 10 000 примірників видавницвтом «Народна младеж». Три тиждні потому вона оголошена забороненою та вилучена з книжкових магазинів, тому що побачили асоціації між фашиською диктатурою та соціалістичною державною системою. Але вже було продоано біля 6 тис. примірників. Також книга переведена на 10 інших мов.
Політична кар'ера
Дисідент
У 1960 році був прийнятий до лав Болгарьської Комуністичної партії. В підготовці десертаційної праці «Філософське визначення матерії та сучасне природознавство» та деяких інших надрукованих наукових статтях критикував марксисько-ленінську теорію, та проголосив «повний розгром догматів маркисизм-ленінізму та його вчення». Його дисертація розмоповсюджувалась серед наукової інтелігенції за системою «самвидав».
Інформація з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2015