Гаврило Радомир (болг. Гаврил Радомир) — цар Болгар╕╖ з жовтня 1014 до серпня або вересня 1015 року. В╕н був сином царя Саму╖ла, а на престол з╕йшов п╕сля смерт╕ батька.
Приблизно тод╕ ж в╕зант╕йський ╕мператор Васил╕й II узяв у полон ╕стотну частину арм╕╖ Саму╖ла, проте Гаврило та його в╕йсько перемогли арм╕ю Феоф╕лакта Вотан╕ата. У спадщину Гаврилу в╕д батька д╕сталась в╕йна з В╕зант╕╓ю, яку в╕н проводив шляхом наб╕г╕в на в╕зант╕йську територ╕ю, досягнувши якось Константинополя. Тод╕ в╕зант╕йц╕ заручились п╕дтримкою його двоюр╕дного брата, ╤вана Владислава, чи╓ життя Радомир одного разу врятував. ╤ван убив Радомира на полюванн╕ поблизу Острова, й пот╕м зайняв престол сам.
Гаврило Радомир був дв╕ч╕ одружений. Перша його дружина, Маргарита Угорська була дочкою угорського короля ╤штвана Святого. Вождь повстання проти В╕зант╕╖ Петро II Делян видавав себе за сина Радомира й Маргарити. За одн╕╓ю з верс╕й його дочкою в╕д першого шлюбу була також Агата Ки╖вська, дружина спадко╓мця англ╕йського престолу Едуарда Вигнанця.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2015