Феодор Святослав Тертер (болг. Тодор Светослав) (?—1322) болгарський цар у 13001322 роках. Феодор був сином царя Георг╕я Тертера та Мар╕╖.
Коли правителем Болгар╕╖ став ╤ван Асень III, Георг╕й Тертер розв╕вся з мат╕р'ю Феодора Святослава для того, щоб одружитись ╕з Мар╕╓ю, сестрою ╤вана Асеня III. Мар╕я та Феодор були в╕д╕слан╕ до В╕зант╕╖. П╕сля сходження на престол Георг╕я 1280 року Феодор Святослав продовжував перебувати у В╕зант╕╖. Лише 1285 року Феодор Святослав був зв╕льнений за допомогою тирновського патр╕арха ╤оак╕ма III.
Проте вже 1289 року був засланий сво╖м батьком Георг╕╓м в якост╕ заручника до Золото╖ Орди до хана Ногая. Сестра Феодора Святослава вийшла зам╕ж за Ногая — Чаку. Сам же в╕н одружився з ╢фросин╕╓ю, хрещеницею дружини Ногая, яка сама була незаконнонародженою дочкою Миха╖ла VIII Палеолога.
1298 року брав участь у поход╕ Чаки на Болгар╕ю, де останн╕й став правителем, проте 1300 року сам Феодор Святослав орган╕зував змову проти Чаки, якого було вбито. Феодор Святослав став царем Болгар╕╖. Його правл╕ння принесло мир ╕ стаб╕льн╕сть в Болгар╕╖.
Початок правл╕ння
На початку свого правл╕ння Феодор Святослав звинуватив свого колишнього рят╕вника, тирновського патр╕арха ╤оак╕ма III, який був зв'язаний з царем См╕льцем та його дружиною, у державн╕й зрад╕ та стратив його. 1302 року Михайло, син царя Костянтина Тиха, спробував за допомогою в╕зант╕йсько╖ арм╕╖ вторгнутись до Болгар╕╖, але зазнав невдач╕.
╤нформац╕я з сайту http://uk.wikipedia.org
Використання   матер╕ал╕в сайту допуска╓ться т╕льки з ссилкою на сайт.  Стор╕нку поновлено 26 лютого 2015 року
Сайт створено 10 кв╕тня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Укра╖на 2006-2015