СОЛОМОНОВІ
ОСТРОВИ
 
Соломонові Острови
Solomon Islands
 
Соломонові острови - країна в західній частині Тихого океану на схід від Нової Гвінеї, складається з декількох сотень островів.
Географія
Соломонові острови мають площу 27600 км². Держава займає частину однойменного архіпелагу в Тихому океані, в Меланезії, на схід від острова Нова Гвінея. Найбільші острови архіпелагу: Бугенвіль, Гуадалканал, Санта-Ісабель, Малаїта, Сан-Крістобаль, Шуазель, Нью-Джорджія. Також займає острівні групи Дафф,Санта-Крус, Суоллоу і острови Беллона, Реннелл і ін.
Північна частина архіпелагу (острови Бугенвіль, Буку, Ніссан і ряд атолів) входить до складу Папуа-Нова Гвінея; друга, більша частина — державі Соломонові Острови. Острови переважно вулканічного походження; є вулкани, що діють (Балбі, Багана). Найвища гора (2335 м) - Попоманасеу (англ. Mount Popomanaseu). Клімат субекваторіальний, дуже вологий. Середні місячні температури від 26 до 28 °C. Опадів від 2300 до 7500 мм в рік. З травня по жовтень переважає південно-східний пасат, з грудня по березень — північно-західний екваторіальний мусон. Є короткі багатоводні річки. Велика частина островів покрита вічнозеленими лісами (пальми, фікуси і ін.); у найбільш сухих місцях — савани; по берегах — мангри. Тваринний світ: щури, кажани, крокодили, ящірки, змії, гігантські жаби; птахи — дикі голуби, папуги і ін.
Населення
Більшість з 552,438 чоловік (2006 р.) на Соломонових Островах є етнічно меланезійцями (94.5%). Дві інші великі групи - полінезійці (3%) і мікронезійці (1.2%). На островах розмовляли на 74 мовах, але чотири з них вимерлі. Англійська мова є державною мовою, але нею говорить тільки 1-2% населення; лінгва франка - соломонський піджін.
Політика
Соломонові Острови є конституційною монархією і мають парламентську систему уряду. Монарх Соломонових Островів - монарх Великобританії - глава держави; її представляє генерал-губернатор, якого вибирає парламент на п'ятирічний термін. Однопалатний парламент має 50 членів, вибраних на чотирирічні терміни. Проте парламент може бути розпущеним голосами більшості його членів перед завершенням його терміну. Парламентське представництво засноване на виборчих округах з одним членом парламенту. Право голосу універсальне для громадян віком від 18 і старше. Глава уряду - прем'єр-міністр, якого вибирає парламент. Прем'єр-міністр вибирає інших членів кабінету. Кожне міністерство очолює член кабінету. Член кабінету працює з постійним секретарем, посадовою особою, яка керує штатом міністерства.
Столиця - місто Гоніара на острові Гуадалканал.
Країна ділиться на 10 адміністративних областей, з яких дев'ять, - провінції, які управляються вибраними провінційними зборами, і 10-а - місто Гоніара, що керується муніципалітетом.
Економіка
Соломонові Острови - нація, що розвивається.
Більшість промислових товарів і нафтова продукція імпортуються. До 1998 р, коли світові ціни на тропічні лісоматеріали круто впали, лісоматеріали були головним експортним продуктом островів, і, останніми роками, ліси Соломонових Островів були небезпечно вирублені. Інші важливі урожаї і експорт включають копру і пальмове масло. У 1998 австралійська компанія почала добування золота на Золотому Хребті на острові Гуадалканал. Геологічні дослідження тривають в інших областях. Проте після етнічних заворушень в червні 2000 р, експорт пальмового масла і золота припинився, і експорт лісоматеріалів упав. Острови багаті мінеральними ресурсами як наприклад свинець, цинк, нікель і золото.
Історія
Вважається, що Соломонові Острови були населені меланезійцями тисячі років.
Соломонові Острови були відкриті в 1568 іспанським мореплавцем А. Менданья де Нейра, який виміняв у місцевих жителів золото і назвав ці острови Соломоновими, порівнявши їх з «Золотою країною Соломона».
Великобританія встановила протекторат над Соломоновими Островами в 1890-х.
Пів час Другої світової війни відбулися інтенсивні бої на островах і морські битви.
У липні 1978 року Соломонові Острови стали незалежними від Великобританії. Першим прем'єр-міністром став Пітер Кенілореа.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 10 грудня 2009 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року.
Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2009