ЕКВАТОРІАЛЬНА
ҐВІНЕЯ

Республіка Екваторіальна Гвінея
 
Екваторіальна Гвінея (Республіка Екваторіальна Гвінея, ісп. República de Guinea Ecuatorial) — країна на західному узбережжі екваторіальної частини Африки. Вона складається з Ріо-Муні (інша назва — Мбіні) на континенті і п'яти островів: Біоко (колишній Фернандо-По), Коріско, Великий та Малий Елобей і Аннобон. Сумарна площа країни 28051 км2. Столиця — місто Малабо на острові Бйоко.
Континентальна Екваторіальна Гвінея являє собою територію приблизно прямокутної форми площею 26017 км2; вона граничить з Камеруном на півночі і з Габоном на сході и півдні. Біля узбережжя розташовані маленькі острівці Коріско (площа 15,5 км2) і Великий і Малий Елобей (менше 2,5 км2 разом). Біоко, який лежить біля узбережжя Камеруна, має площу близько 200 км2. Вулканічний острів Аннобон має площу понад 18 км2 и лежить поза екватором в 640 км на південний захід від Біоко.
Країна страждає від нерівномірного розвитку регіонів, нестабільної економіки і браку кваліфікованих кадрів (що частково є наслідок колоніальної епохи). Колишня колонія Іспанії під назвою Іспанська Гвінея, вона одержала незалежність 12 жовтня 1968 року.
Адміністративно-територіальний устрій
Екваторіальна Гвінея складається з семи провінцій:
Аннобон
Бйоко Норте
Бйоко Сур
Сентро-Сур
Ке-Нтем
Літорал
Веле-Нзас
 Культура
У країні є університет, Національний Університет Екваторіальної Гвінеї, розташований у Малабо, з Факультетом Медицини, який знаходиться у Баті. Факультет Медицини підтримується урядом Куби. Іспанський Національний Університет Дистанційного Навчання має свої філії у Малабо та Баті.
В країні діють різноманітні культурні орґанізації (Іспано-гвінейський культурний центр та інші), головними завданнями яких є ліквідація безграмотності та культурне просування населення. Більша частина економічної допомоги надходить від іспанського уряду.
Література
Найвидатніші автори:
Марія Нсуе Анґуе (1945)
Хуан Бальбоа Бонеке (1938)
Хуан Томас Авіла Лаурель(1966)
Донато Ндонґо-Бідйоґо (1950)
Ракель Ілобе (193? - 1992)
Константіно Оча'а Мве Бенґобесама (19?? - 1991)
Хусто Болекія Болека
Національні свята
Дата
Назва українською
Місцева назва
Примітки
1 січня
Новий рік
 
 
15 серпня
День Конституції
 
 
12 жовтня
День Незалежності
 
 
10 грудня
День прав людини
 
 
25 грудня
Різдво
 
 
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія 
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 1 грудня 2008 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2008 р.р.