ДЖІБУТІ

Республіка Джибуті
Jumhuriyyat Jibuti
Jamhuuriyadda Jabuuti
République de Djibouti
 
Республіка Джибуті, країна на східному березі Африки на південному березі Червоного моря, омивається на сході Аденською затокою, що межує на південному-сході з Республікою Сомалі, на півдні, заході і півночі з Ефіопією; площа 23200 кв. км; столиця і головний порт Джибуті.
Рельєф: гори відокремлюють внутрішнє плато і прибережну рівнину; клімат сухий і жаркий.
Населення 337 тис. (1990) (ісса 47 %, афари 37 %, європейці 8 %, араби 6 %); мови: французька (державна), сомалі, арабська, афарська.
Історія
Територія нинішньою Джибуті в VII ст. опинилася під владою арабських султанів. В кінці XIX в. Франція встановила над нею своє колоніальне панування, надаввши в 1896 р. офіційну назву Беріг Французьке Сомалі (пізніше — Французька територія афарів і ісса). Політичне життя в Джибуті як часів перебування під колоніальним протекторатом, так і після отримання незалежності в 1977 році, визначалася в значній мірі боротьбою між найбільшими етносами, що населяли країну, - афар і ісса. Перший глава держави й уряду Хасан Гоулед Аптідон. У 1979 усі політичні партії об'єдналися для створення Народних зборів прогресу, що є за новою конституцією єдиною законною партією. У 1992-2000 році в Джибуті мала місце громадянська війна, що закінчилася угодою про розділ повноважень.
 Політичний устрій
Політична система авторитарний націоналізм у формі президентської республіки. Президент є головою уряду і верховним головнокомандувачем Збройними силами. Законодавчі функції здійснюють однопалатні Національні збори (65 депутатів), що обираються на 5-річний термін. Виконавча влада належить Раді міністрів, яка підзвітна президентові.
Адміністративний поділ
Територія країни розділена на 5 округів і одне місто, прирівняне до округу.
Економіка
Економіка країни заснована, головним чином, на мореплаванні. З часу свого заснування столиця Джибуті є головним торговим портом з Ефіопією.
Експорт: шкіра, худоба, транзитом через Ефіопію кави. Імпорт: харчові продукти, напої, транспортне устаткування, нафтопродукти, електроніка. Головні торгові партнери — Франція, Ефіопія, Японія.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія 
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 30 листопада 2008 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2008 р.р.