СУРИНАМ
 
Республіка Суринам
Republiek Suriname
 
Суринам (Suriname), Республіка Суринам — держава на північно-східному побережжі Південної Америки, частина регіону Гвіана. На заході межує з Гайаною, на півдні — з Бразилією, на сході — з Французькою Гвіаною, на півночі омивається водами Атлантичного океану.
Площа 163,3 тис. км2.
Населення 412,07 тис. осіб (2001).
Столиця — Парамарибо.
Офіціальна мова — нідерландська (голландська).
Грошова одиниця — суринамський гульден.
Історія
До 1975, коли Суринам став незалежною державою, це була колонія Нідерландів, яка називалася Нідерландською Гвіаною.
Географія. Природа
Б.ч. території країни знаходиться на північному сході Гвіанського плоскогір'я (вис. до 1280 м). На півночі — низовина. Клімат Суринаму субекваторіальний, вологий і жаркий. Ріки: Корантейн, Мароні, Суринам, Коппенаме, Гран-Ріо, Маровейне.
На території Суринаму виділяють прибережну Гвіанську низовину, пояс саван і пояс тропічних лісів Гвіанського плоскогір'я. Гвіанська низовина шириною від 25 км на сході до 80 км на заході складена алювіальними і морськими пісками і глинами. Поверхня плоска заболочена, місцями перетнута береговими валами і розчленована ріками.
Економіка
Загальна характеристика господарства: Суринам — аграрно-промислова країна. ВВП (1992) — $ 1,7 млрд темп зростання ВВП — (-3,2 % у 1992 р і +3,9 % у 2000 р)%. ВВП на душу населення (1992) — $3700. Основні галузі промисловості: гірнича, алюмінієва харчова, рибна. Партнери по імпорту та експорту: США, Норвегія, Нідерланди, Тринідад і Тобаго, Японія, Бразилія та ін. Експортує алюміній, боксити, глинозем, рис, лісоматеріали, банани і креветки. Імпортує продукцію машинобудування, нафту, сталь і прокат, сільськогосподарські продукти і споживчі товари. 50 % імпорту надходить зі США, а інша частина — з Бразилії, країн ЄС і Карибського співтовариства.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 6 листопада 2009 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року.
Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2009