НОРФОЛК ОСТРІВ
(АВСТРАЛІЯ)
 
Острів Норфолк
Norfolk Island
 
Острів Норфолк (англ. Norfolk Island) — маленький заселений острів в Тихому океані, розташований між Австралією, Новою Каледонією і Новою Зеландією. Разом з двома довколишніми острівцями утворює одну з австралійських зовнішніх територій.
Острів Норфолк розташований в південному Тихому океані, на схід від Австралії. Норфолк — головний острів з групи островів, складових зовнішню територію. Координати острова — 29°02′ пд. ш.; 167°57′ сх. д..
Площа складає 34,6 км², довжина берегової лінії близько 32 км. Найвища точка острова — гора Байтес (319 м), розташована на північному заході острова. Значна частина острова покрита пашнями і пасовищами.
Острів Філіп — другий за величиною острів території, розташований декількома кілометрами південніше Норфолка, координати 29°07′ пд. ш.; 167°57′ сх. д..
Береги острова Норфолк високі і обривисті. Пологі і низькі береги в основному тільки в бухті Сіднея і бухті Емілі. На острові немає бухт, захищених від штормів і ураганів. Єдиною більш менш безпечною бухтою є бухта Емілі, частково захищена від океану кораловим рифом.
Клімат субтропічний, з незначними сезонними коливаннями.
На островах також розташований Норфолкський острівний національний парк, що займає близько 10% території острова Норфолк і займає цілком острова Непін і Філіп. У парку збереглися унікальні субтропічні дощові ліси, у тому числі і знаменита норфолкська сосна — символ території.
Не дивлячись на те, що центром території є місто Кінгстон, найбільш крупним і значним поселенням на острові є містечко Бернт Пайн, розташоване в центрі острова. У ньому розташовані головний торговий центр, відділення пошти, телефонна станція, винна крамниця і інші важливі об'єкти.
Демографія
Населення Норфолку в липні 2003 року складало 1.853 людини, з яких 20,2% населення у віці до 14 років, 63,9% — від 15 до 64 років, 15,9% — старше 65 років.
Основна частина населення належить до білошкірій раси, при цьому близько половини остров'ян є нащадками переселенців з острова Піткерн.
Всі жителі острова — християни, з них 33,5% — протестанти, 37,4% — англіканці, 14,5% належать до Об'єднаної австралійської церкви, 11,5% — до Римської католицької церкви і 3,1% — до Церкви адвентистів сьомого дня.
Остров'яни, в основному, говорять англійською, а також креольською мовою, відомою як Норфак, що утворилася в 1700-х роках як суміш англійської і таїті мов. У 2005 році Норфак отримав статус офіційної мови Норфолка.
Транспорт
На острові відсутні залізниця, автомагістралі, порти і гавані. «Норфолкський острівний аеропорт» — єдиний аеропорт на острові. Протяжність шляхів з твердим покриттям — близько 80 км.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 8 грудня 2009 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року.
Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2009