ҐВІНЕЯ

Республіка Ґвінея
République de Guinée
 
Ґвінея (Guinee), Ґвінейська Республіка (Republique de Guinee), країна на заході Африки, що межує на півночі із Сенегалом, на північному сході з Малі, південному-сході з Кот-д'Івуар, на півдні – з Ліберію і Сьєрра-Леоне, північному-заході з Гвінеєю-Бісау, на заході омивається Атлантичним океаном.
площа 245857 км²;
населення населення 7,269 млн чол. (1990), 7,08 млн чол. (2001). (основні народності: фулані, малінке, сусу);
столиця Конакрі;
рельєф: плоска берегова рівнина і гірська внутрішня частина, витоки рік Нігер, Сенегал,Гамбія, на південному-сході - ліси;
глава держави й уряду Лансана Конте з 1984;
політична система - військова республіка;
експорт: кава, рис, пальмові горіхи, алюміній, боксити, алмази;
мови французька (державна), африканські мови;
грошова одиницяґвінейський франк.
Історія
У кінці 19 ст. Ґвінея була завойована Францією і включена до складу Французької Західної Африки. Після Другої світової війни набрав силу масовий національно-визвольний рух. 2 жовтня 1958 проголошена незалежна Ґвінейська Республіка. У відповідь Франція негайно перервала всі зв'язки з Ґвінеєю і відкликала звідти весь французький персонал. Незалежна Гвінея до 1984 була однією з радикальних африканських держав, що стояли на позиціях панафриканізму.
недавня історія: незалежність від Франції отримана в 1958. Секоу Тоуре обраний президентом, залишався на посту до смерті в 1984; після чого в результаті перевороту було встановлене військове правління; у 1985 зірвалася спроба ще одного перевороту. У 1991 відбувся антиурядовий страйк під керівництвом Національної конфедерації робітників Гвінеї.
Природа
Зах. частина Ґ. – приморська низовина і плато Фута-Джаллон. На півд.-сході розташована Північно-Ґвінейська височина (найвища точка – г. Німба, 1752 м). На півн.-сході – рівнина. Савани, вологі тропічні ліси. Заповідник Німба. Гол. ріки: Гамбія, Бафінг, Нігер, Конкурє. Клімат екваторіальний мусонний.
Економіка
Ґвінея – аграрна країна з відносно розвиненою гірничодобувною промисловістю. Основні галузі промисловості: гірнича (боксити, алмази, золото, алюміній), легка мануфактура, переробка сільськогосп. продуктів. Частка в ВВП (1998, %): сільське господарство – 24, промисловість – 24 (в т. ч. гірничодобувна – 19). Тр-т: автомобільний, морський, частково – залізничний. Довжина залізниць 962 км (2000), автошляхів 38,3 тис. км (2000). Гол. порти: Боке, Конакрі, Камсар.
Матеріал використано з сайту Вікіпедія - вільна енциклопедія 
Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 28 листопада 2008 року
 Пишіть за адресою vasya_coins@rambler.ru ICQ: 321924631
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Україна, Шпола 2006-2008 р.р.