Медаль «Китайсько-радянська дружба»
 
Медаль «Китайсько-радянська дружба»
Медаль «Китайсько-радянська дружба»

"Китайсько-радянська дружба" - медаль Китайської Народної Республіки. Цією медаллю нагороджувалися за трудові подвиги радянські фахівці і за особисту мужність радянські військові радники, що билися разом з китайськими добровольцями в Кореї в 1950-1953 роках. В той же час вона була пам'ятною медаллю для нагородження різних радянських делегацій, відвідуючих КНР, і ювілейною нагородою для вручення з нагоди урочистих подій.

Медаль виготовлялася різними підприємствами і тому має багато різновидів по розмірах і товщині, а також по зображенню прапорів. На деяких медалях помітне різне співвідношення величин зірок і перекриття прапором КНР першого колосу з правого боку і невідповідність кількості стебел з правого і лівого боку внизу медалі. Але в цілому завжди збережені колір і розміри стрічки. Червона муарова стрічка шириною (у ідеальному стані) 30 мм з двома жовтими смугами по 3 мм особливим способом складена в п'ятикутну колодку заввишки 50 мм і шириною 45 мм з бронзовою зіркою розміром 12х12 мм по центру. Із зворотного боку до стрічки пришита планка з шпильковим кріпленням, Малюнок лицьової сторони з дрібними вищеописаними різновидами завжди постійний - це говорить про те, що усі виготівники наслідували затверджений зразок цієї медалі. Виготовлялася вона залежно від умов зі світлої і темної бронзи з нанесенням гарячої червоної емалі на зображення прапорів СРСР і КНР. Стрічка переплітала колоси і зірки на стеблах вінки внизу медалі. Мінялося тільки зображення зворотної сторони цієї медалі (існує три види реверсу).

Після обрання 27 вересня 1954 року Мао Цзэдуна Головою КНР змінився зразок посвідчення і з'явився новий вид з чистим гладким реверсом без написів. Медалі цього, третього, виду найбільш поширені і мають більш високе художнє виконання. Зустрічаються також посвідчення, виписані китайською стороною, - на червоному шовку фарбою зроблений напис ієрогліфами, а прізвище і ініціали радянського нагородженого - удруковані на машинці російським шрифтом в стовпчик.

Використання   матеріалів сайту допускається тільки з ссилкою на сайт.  Сторінку поновлено 29 травня 2017 року
Сайт створено 10 квітня 2006 року. Василь Стеценко Шпола, Україна 2006-2017